Yükleniyor...

2017-2018

Meltem Koleji » 2017-2018

PROJENİN ADI: TEBESSÜM PEYGAMBERİ

PROJENİN AMACI: Güzel ahlaklı insanların her alanda başarılı olacağını hepimiz biliyoruz. Sevgili Peygamberimizin “Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim.” hadisinden onun hayatını anlamadan ve öğrenmeden güzel ahlaktan söz edilemeyeceğini öğreniyoruz.  Bu bağlamda Peygamber Efendimiz (sav) ‘in ahlakını etkinliklerle yaparak yaşayarak öğrenmek için  Özel Meltem Koleji İlkokulu 2/A sınıfı olarak uluslararası Etwining The Prophet Of Smile (Tebessüm Peygamberi) projesinde yer aldık.

PROJE TARİHİ: 2.DÖNEM (ŞUBAT-MART-NİSAN-MAYIS)

PROJENİN UYGULANIŞI: Her ay peygamberimizin ahlakından yola çıkarak onun insan hayvan ve doğa sevgisini konu alacak  etkinlikler yapmak.

ŞUBAT AYI: Logo ve poster hazırlama,  proje ortaklarıyla çevrimiçi görüşme, öğrenci velilerinden izin dilekçeleri alma ve sisteme öğrencilerimizi kaydetme.

MART AYI ETKİNLİĞİ: Peygamberimizin hayvan sevgisinden bahsederek hayvan besleyen öğrencilerimizden anılarını anlatmalarını istemek portakal kabuklarından kuşyemliği yaparak botanik bahçede ağaçlara asmak.

NİSAN AYI ETKİNLİĞİ: Peygamberimizin simgesi olan gül fidelerini botanik bahçemize dikmek. Öğrencilerimize peygamberimizin doğaya verdiği önemden bahsetmek.

MAYIS AYI ETKİNLİĞİ: Okul panosuna hadis ağacı yaparak  bu hadislerin öğrencilerimize öğretilmesi. Öğrencilerimizin öğrendikleri hadisleri sınıf ortamında arkadaşlarıyla paylaşması.

PROJE SORUMLUSU ÖĞRETMENLER:

 

 

 

Padlet ile yapıldı