Yükleniyor...

MELTEM KOLEJİ BURSLULUK SINAVI 2020

Meltem Koleji » Duyurular, Eski Haberler » MELTEM KOLEJİ BURSLULUK SINAVI 2020

 

2019 – 2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURSLULUK SINAVI

Ankara Özel Meltem Koleji’nin 2020 Yılında Düzenleyeceği Bursluluk Sınavı Tarihi Belli Oldu

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında düzenleyeceğimiz bursluluk sınavı 2020 tarihini sizlere duyuruyoruz.

1. Bursluluk Sınav Tarihi ve Yeri

Sınava 3,4,5,6,7,8, 9, 10 ve 11. sınıflar başvurabilecekler ve sınav 4 Ocak 2020 ‘de Özel Meltem Koleji’nde gerçekleştirilecek.

2. Burluluk Sınavına Başvuru

Bursluluk sınavına katılmanız için online başvuru sistemimizden başvuru yapmanız yeterlidir.

Başvuru adresi: http://meltemkoleji.com/mbs/

3. Öğrencilerin Sınav Binasına Girişleri

Öğrencilerin sınav binalarına girişlerinde aşağıdaki usul ve esaslar uygulanır:

a) Bursluluk sınavına girecek öğrenciler, sınav salonlarına sınav görevlilerinden önce alınamaz, sınav görevlilerinden önce salona alınmış aday varsa sınav görevlileri tarafından salon dışına çıkarılır.

b) Bursluluk sınavına girecek öğrenciler sınav binası ve salonları dışında başka bir yerde sınava alınamaz. Sınav görevlileri adayların sınava gireceği salonları ilgili okul müdürünün izni olmaksızın değişiklik yapamaz.

c) Bursluluk sınavına girecek öğrenciler sınav binalarına güvenlik görevlilerince elle ve/veya teknik cihazlarla aranılarak, güvenlik görevlilerince ve/veya sınav görevlilerince istenen belgeler kontrol edilerek alınır.

ç) Bursluluk sınavına girecek öğrenciler, sınava girebilmek için kimlik kartını ve sınava giriş belgesini veya sınavların türü ve özelliğine göre Meltem Koleji tarafından istenen belgeleri yanlarında bulundurmak ve görevlilerce istendiğinde göstermek zorundadır. Kendisini tanıtıcı kimlik kartı ve sınav giriş belgesi olmayan adaylar sınav binasına alınamaz ve sınava giremezler. Her ne suretle olursa olsun sınava alınmış olsa bile kimlik kartı ve sınava giriş belgesi yanında olmadığı tespit edilen adayların sınavı Yönetim Kurulunca geçersiz sayılır.

d) Sınav binalarında öğrencilerin yanlarında sadece sınava giriş belgeleri, kimlik kartları ve Başkanlık kararıyla sınav salonuna girmesine izin verilen alet/cihazlar bulunabilir. Adayların, yanlarında her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, anahtarlık, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük (alyans hariç), broş ve diğer takılar, her türlü plastik, cam eşya ve metal içerikli eşyalar, her türlü elektronik/mekanik cihaz ve her türlü müsvedde kâğıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar, cetvel, pergel, açıölçer ve benzeri araçlar ile sınav binalarına girmesine izin verilmez. Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav sırasında ya da sınavdan sonra bu tür cihazları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılır. Sağlık kurulu raporu ile kanıtlanmış hastalığı olanların Başkanlığın iznine tabi ilaç ve gıdalar bu kapsamın dışındadır.

e) Bursluluk sınavına girecek öğrenciler, sınava giriş belgesinde gösterilen; bina, salon, sınav tarihi ve saatinde sınavlara girmek zorundadır. Meltem Koleji tarafından belirlenen saat ve sürelerden sonra gelen adaylar sınavlara alınmaz. Belirlenen sürelerden sonra geldiği için sınava alınmayan adaylar, sınava alınmamaları nedeniyle hiçbir hak iddia edemezler.

Özel Meltem Koleji

Yayınlanma tarihi: 4 Aralık 2019 Çarşamba, 10:13