Yükleniyor...

BU KIŞ YÜREKLER ISINSIN!

Meltem Koleji » Projeler » BU KIŞ YÜREKLER ISINSIN!

PROJENİN AMACI:   “ Biz Meltemli olarak yaşlılarımıza saygıyı önemsiyoruz. Derslerimizde ele aldığımız konularımızda işleyerek o insanlarımızın yalnızlığı, yardıma muhtaç olabildiklerini ve saygıda kusur edilmeyecek en önemli değerlerimiz olduklarını benimsedik. Bu insanlarımızı her zaman ziyaret etmemiz gerektiğini ve gördüğümüz her yerde saygıda kusur etmememiz gerektiğini vurguladık. Yapmış olduğumuz  ” projemizin en güzel amacı; kendi ürettikleri atkılarını yaşlılarımıza hediye etmektir.

 PROJENİN UYGULANMASI: Projemiz 5 aşamadan oluşmaktadır.

PROJE AŞAMALARI VE SÜRELERİ:


1. AŞAMA:  (03.12.2018- 07.12.2018) Yaşlılarımıza saygı konulu “Yaşlı Kadın” metninin dersimizde okunarak işlenmesi, yaşlılara saygı konulu ve bu bilinçte olan örneklerle konunun pekiştirilmesi.

2. AŞAMA: (10.12.2018-24.12.2018) Atkı örmeyi öğrenme ve bunun sonucunda renk renk atkıların örülmesi.


3. AŞAMA:  (17.12.2018-27.12.2018) Yaşlılarımıza saygıyı anlatan ve bu konumuza yer veren “Yukarı Bak” ve “Küçük Prens” filmleri izlenerek bu konuda konuşmaların yapılması.

4. AŞAMA: ( 27.12.2018) Örülen atkılarımızın ve diğer hediyelerin paketlenmesi.

5. AŞAMA: (28.12.2018) Bizim için belirlenen saatte Keçiören Huzurevi’ne gidilerek yaşlılarımızın ziyaret edilmesi ve Müzik öğretmenimiz Barbaros İzzettin GENİŞ eşliğinde şarkı dinlenilmesi, hazırlanan şiirin söylenmesi ve hediyelerin verilmesi.


PROJE SONUCU: Yaşlılarımızı ziyaret ederek bulundukları durumu ve yapılmış olan tüm etkinliklerin somut bir şekilde göz önünde bulundurulması ve yapılan her etkinliğin öğrencilerimize doyum sağlamasıdır.

“BİZ MELTEMLİ OLARAK YAŞLILARIMIZI SEVİYOR, SAYIYOR VE BU EN ÖNEMLİ DEĞERİMİZİ UNUTMUYORUZ.”