Yükleniyor...

Her Öğrenci Kitap Okusun!

Meltem Koleji » Projelerimiz » Her Öğrenci Kitap Okusun!

PROJENİN AMACI:   “ Biz Meltemli olarak okumaya önem veriyoruz. Her öğrencinin okuması için heveslendirme çalışmaları, okuma etkinlikleri ve sonrasında yaptığımız kitap ile ilgili görüşmelerle kitap okumayı bir parçamız haline getiriyoruz. Ankara’da Haymana Yeşilköy İlkokulu’ndan aldığımız bir mail ile yola çıktık. Öğretmenimiz Özlem Korkut’tan aldığımız mail ile projemizi başlattık. Öğrencilerinin okuma-yazmaya geçtiğini ve okuyacak kitaplarının olmadığını belirtmişti. Bize de düşen görev bu yardımlaşma çağrısı karşısında sessiz kalmayarak tüm ilkokul olarak el birliğiyle yardım etmekti.” Projemizin en güzel amacı; Hikâye kitabı olmayan öğrencilerimizle hikâye kitaplarımızı paylaşmak.

PROJENİN UYGULANMASI: Projemiz 3 aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak velilerimize ve öğrencilerimize hikaye kitabı yardımı duyurusunu yapmaktır. İkinci aşamasında çocuklarımız ve
değerli velilerimizin desteği ile gönderilen kitapların okulumuzda hazırlanmasıdır. Üçüncü aşamasında Yeşilköy İlkokulu öğretmeni Özlem KORKUT ’a teslim edilmesidir.
PROJE AŞAMALARI VE SÜRELERİ:
1. AŞAMA: 1 Mart- 14 Mart 2018 Velilere ve öğrencilere duyuru ( Bilgilendirme kağıtlarının
evlere gönderilmesi)
2. AŞAMA: 15-16 Mart 2018 Gelen kitapların hazırlanması
3. AŞAMA:  19 Mart 2018 Özlem KORKUT ‘a teslim edilmesi
PROJE SONUCU: Kitaplarımızın teslim edilmesi sonrasında öğretmenimiz kitaplarını öğrencilerine dağıtmıştır ve bizlere de fotoğraflarını göndermiştir. Bizlerde görmüş olduğumuz fotoğraflarla yardımlaşmanın ne kadar mutluluk verici olduğunun tadına vardık.
BİZ MELTEMLİ OLARAK OKUMAYI DA, PAYLAŞMAYI DA ÇOK SEVİYOR VE ÖNEMSİYORUZ.

[wpbgallery id=15170]