Yükleniyor...

Spor Kulübümüzden Çok Büyük Başarı

Meltem Koleji » Başarılarımız, Eski Haberler » Spor Kulübümüzden Çok Büyük Başarı

sporkulubu-ankara-sampiyonlari

“Okul artı dershaneden daha fazlası” parolasıyla Eğitim Öğretim veren Ankara Özel Meltem Koleji, öğrencilerinin akademik başarılarının en üst seviyeye çıkarılması için yaptığı etkili eğitimin yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerdeki başarısıyla da dikkat çekiyor.

Her yıl birçok değişik branşta başarılar elde eden Meltem Koleji Spor Kulübü Öğrencileri, geçtiğimiz gün düzenlenen Kulüpler arası Full Kontakt Karate şampiyonasında ulaşılması çok güç bir başarıya imza attı.

Aynı zamanda Meltem Koleji Okul Müdürü olan Full Kontakt Karate Eski Dünya Şampiyonu Mesut Sözer’in yetiştirdiği öğrenciler, katıldıkları her kiloda şampiyon oldular.

Meltem Koleji Spor Kulübü öğrencileri olan ; Ali Osman Kılavuz, Fahri Uysal, Hasan Kuloğlu, Cemal Kaplan, Ali Haydar Ceylan, Yunus Emre Kuloğlu ve Haydar Göksel adlı öğrencilerimiz Meltem ailesine şampiyonluk sevincini yaşattı.

Her biri kendi kategorisinde rakiplerini dize getiren Meltem Koleji’nin şampiyon öğrencileri; bu başarının ardında azimli, kararlı ve disiplinli çalışmanın yanı sıra, eğitim hayatlarında Meltem Koleji’nin kendilerine kazandırdığı milli ve manevi değerlerin de çok büyük etkisinin olduğunu belirtiyorlar.

Konu ile ilgili olarak, Meltem Koleji öğrencilerimizin dünya şampiyonu Hocaları değerli müdürümüz sayın Mesut Sözer de şunları söyledi: “Biz Özel Meltem Koleji olarak çok büyük bir aileyiz. Amacımız; çocuklarımızı her alanda kuşatarak, onların, hem eğitim hayatlarında üstün başarılar elde etmesini sağlamak hem de kendi değerleri ile barışık, milli ve manevi değerlerine sahip, kendine güveniyle Türkiye’nin geleceği olacak gençleri yetiştirmektir. Öğrencilerimizin göstermiş olduğu bu başarı son derece önemlidir. Kazandıkları bu başarı ile, 2016 Mart ayında Antalya’da yapılacak olan Full Kontakt Karate Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmelerine katılma hakkını elde ettiler. Bu noktada şu hususu da belirtmek gerekir ki;  Meltem Okulları Kurucusu Sayın Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in bizlere öğrettiği “Milli ve manevi değerlere sahip gençlerin kazanamayacağı başarı yoktur.” bilinciyle hareket etmemiz, yaptığımız tüm çalışmalarımızda olduğu gibi, sportif alanda da bizlere başarıyı getirmiştir. Biz Meltem Koleji ailesi olarak kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Netice olarak da her alanda çok büyük başarılara imza atmaya devam ediyoruz. Gençlerimizi tekrar tebrik ediyorum. Onların başarıları kendilerinden sonra gelen kardeşlerine de örnek olacaktır.”

 

Yayınlanma tarihi: 22 Ekim 2015 Perşembe, 11:39