Yükleniyor...

Yaşam Biçimi Belirlemenin Yolu Meslek Seçiminden Geçer

Meltem Koleji » Eski Haberler, Gezi Kulübü » Yaşam Biçimi Belirlemenin Yolu Meslek Seçiminden Geçer

Özel Meltem Koleji Anadolu Lisesi olarak meslek tanıtım çalışmaları kapsamında temel ilkemiz olan ‘’ Yaşam biçimi belirlemenin yolu meslek seçiminden geçer.’’ görüşünden yola çıkarak 12. sınıf öğrencilerimize yönelik ‘’Bilkent Üniversitesine gezi düzenlendik.
Okul ve sınıf rehber öğretmenleri eşliğinde düzenlediğimiz gezide üniversitenin öğrenim şartları, bölümleri, öğrenci bursları, kampüs yaşantısı, yurtlar, eğitim-öğretim sistemi, sosyal ve spor kulüpleri imkanları ile geniş kapsamlı bilgi alan öğrencilerimiz tanıtımın ardından soru cevap şeklinde merak ettikleri diğer konuları sorarak detaylı bilgiler aldılar.
Amacımız; üniversite sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerimizin; hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek, motivasyonlarını artırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde gidip görmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmak ve meslekler hakkında bilgi almalarına yardımcı olmaktı.
Sınava hazırlanan öğrencilerimizi motive etmek için yaptığımız üniversite gezisinin akabinde planladığımız serbest etkinlik ve Congresium’da kitap fuarı gezimizle keyifli vakit geçirdik. İşte gezimizden bazı kareler…

Yayınlanma tarihi: 24 Ekim 2019 Perşembe, 09:30