Yükleniyor...

YKS SÜRECİNİN KRİTİK NOKTALARI

Meltem Koleji » Haberler » YKS SÜRECİNİN KRİTİK NOKTALARI

Meltem Koleji olarak ” Bir Konu Bir Konuk ” programımızda bu hafta öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize yönelik seminer düzenledik. Seminerde ünlü eğitim uzmanı Sadık GÜLTEKİN bizlerleydi.
Konuğumuz Sadık GÜLTEKİN “YKS SÜRECİNİN KRİTİK NOKTALARI” başlıklı seminerde önce; 2020 YKS yerleştirme sonuçları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Daha sonra kalan 70 gün nasıl daha verimli değerlendirilmeli, 2021 YKS de gelecek soru kalıplarının nasıl olacağı, ÖSYM’nin son yaptığı açıklamalarda alanlara göre kontenjan oranları, TYT ve AYT sınavı öğrencilerden ne ister ve nasıl çalışılmalı, doğru tercih nasıl yapılmalı, bu süreçte kaygı nasıl yönetilmeli, ara grupların nasıl çalışması gerektiği, velilerin bu süreçte neler yapması gerektiği vb… konularda detaylı bilgiler verdi.
Öğretmenlerimizden, öğrencilerimizden ve velilerimizden gelen soruları yanıtladı. Motivasyon artırıcı konuşmalarla semineri bitirdi.
Meltem Okulları olarak konuğumuza, katkılarından dolayı Yakın Doğu Üniversitesine, tüm katılımcılarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Yayınlanma tarihi: 27 Nisan 2021 Salı, 15:50