Yükleniyor...

Çanakkale ve Bursa’yı Ziyaret Ettik

Meltem Koleji » Eski Haberler, Gezi Kulübü » Çanakkale ve Bursa’yı Ziyaret Ettik

Özel Meltem Koleji Okul Aile Birliği,  6-7 Nisan 2013 tarihlerinde, Çanakkale ve Bursa ziyaret programını icra etti. 6 Nisan Cumartesi günü 8:00’da Çanakkale’de başlayan program, 7 Nisan Pazar günü 17:00’da Bursa’da son buldu. Düzenlenen programa öğrencilerin yanı sıra öğrenci velileri de katıldı.

Çanakkale ziyareti ile başlayan programda Kilitbahir, Seddülbahir, Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı, Abide, Ertuğrul Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı bölgelerini ziyaret ettik. Ziyaret ettiğimiz bölgelerde yaşanan inanılmaz mücadeleleri dinleyen öğrencilerimiz; o günün şartlarına rağmen, Türk Milleti’nin vatanını nasıl müdafaa ettiğine şahit oldular. Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün Şehit ve Gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunduğumuz bu duygu dolu gezimizin akşam saatlerinde son buldu.

Geceyi Çanakkale’nin Küçükkuyu ilçesindeki otelimizde geçirdikten sonra sabah erkenden Bursa’ya gitmek üzere yola çıktık. Bursa’da ilk ziyaretimizi Orhan Gazi ve Osman Gazi Türbelerine yaptık. Ulu Camii ile devam eden programımız Emir Sultan Hazretleinin ziyareti ile son buldu. Bursa’nın manevi büyüklerinin tanıtıldığı ikinci gün programının ardından gece 10 sularında Ankara’ya geldik.

[nggallery id=47]

Yayınlanma tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi, 10:00