Yükleniyor...

Yetkililerimiz Sizi Arasın

Meltem Koleji Ailesinden Olmaya Hoş Geldiniz

Her öğrenciyi başarılı kılmayı kendisine misyon edinen Meltem Okulları, bu doğrultuda her geçen gün bünyesine yenilikler katarak büyümeye devam ediyor. Üniversite sınavlarında LYS’de Türkiye 51.si, Türkiye 56.sı, Türkiye 61.si, Türkiye 88.si, Türkiye 1000.si, Lise sınavlarında Türkiye 1.leri, %0.17’lik, %0.44’lik dereceleri Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi yarışması (URFODU) İngilizce Branşında 3 dünya 1.si, 7 dünya 2.si, 1 dünya 3.sü, Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi yarışması (URFODU) Matematik Branşında 2 dünya 1.si, 10 dünya 2.si, 10 dünya 3.sü, Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi yarışması (URFODU) Coğrafya Branşında 1 dünya 1.si, 1 dünya 2.si, 3 dünya 3.sü, Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi yarışması (URFODU) Biyoloji Branşında 5 dünya 2.si, 9 dünya 3.sü, OXFORD BIG READ iç anadolu bölge 1.si, bölge 7.si, sporda, yabancı dilde ve görsel sanatlarda Dünya ve Türkiye dereceleri çıkarma başarısı göstermiştir.

TARİHÇEMİZ

Okulumuz 1995 yılında, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda çağdaş eğitimin ülkemizin geleceğindeki önemine inanan; inançlı kadroların birlikteliğiyle, Plevne Caddesi 40/B Mamak’ta; anasınıfı, ilköğretim ve anadolu lisesi olarak faaliyete başlamıştır.
1996 yılında Etlik semtinde okul arazisi satın alınmış ve 1997 yılında inşaatına başlanarak; 2002-2003 eğitim öğretim yılında okul inşaatı tamamlanıp, yeni binamızda eğitime başlanmıştır.
Yeni binamız sekiz katlı olup aynı bina içinde anasınıfı, ilköğretim okulu ve anadolu lisesi ile 2006-2007 eğitim öğretim yılında akşamları eğitim veren Özel Ankara Akşam Lisesi bulunmaktadır. Okulumuzun toplam kontenjanı 736’dır. Bu kontenjanın 496’sı Anadolu Lisemize, 240 İlköğretim okulumuza ait olup Akşam Lisemiz de 736 kişilik kontenjana sahiptir.
Özel Meltem Okulları 4000m2 kapalı alan, 20 sosyal faaliyet birimi ile çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktadır.
Okulumuzun; 100m2’lik zengin kütüphanesi, bilişim teknoloji sınıfı, modern laboratuvarları, görsel sanatlar atölyesi, iki adet spor salonu, geniş yemekhanesi ve teras katında öğretmen ve öğrencilerin dinlenmeleri için bir alanı mevcuttur.
İşte Özel Meltem Okulları; eğitim kadrosu, konferans salonu ve donanımlı derslikleriyle Ankara’nın önde gelen saygın eğitim kurumlarından biridir.

VİZYONUMUZ

Türk Milli Eğitimi’nin temel ilkelerine bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında, ülkenin geleceğini şekillendiren, milletinin değerlerini bilen, koruyan, geliştiren, ailesine ve insanlığa karşı sorumluluk bilincine sahip gençler yetiştirmek, Türk Milli Eğitim sistemi içerisinde, örnek bir eğitim modeli oluşturmaktır.