Yükleniyor...

Hakkımızda

Meltem Koleji » Kurumsal » Hakkımızda
meltem_koleji_kurucu_temsilcisi
Hüseyin KULOĞLU
Kurucu Temsilcisi

 

Vizyonumuz;

Türk Milli Eğitimi’nin temel ilkelerine bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında, ülkenin geleceğini şekillendiren, milletinin değerlerini bilen, koruyan, geliştiren, ailesine ve insanlığa karşı sorumluluk bilincine sahip gençler yetiştirmek, Türk Milli Eğitim sistemi içerisinde, örnek bir eğitim modeli oluşturmaktır.

Tarihçemiz

Okulumuz 1995 yılında, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda çağdaş eğitimin ülkemizin geleceğindeki önemine inanan; inançlı kadroların birlikteliğiyle, Plevne Caddesi 40/B Mamak’ta; anasınıfı, ilköğretim ve anadolu lisesi olarak faaliyete başlamıştır.

1996 yılında Etlik semtinde okul arazisi satın alınmış ve 1997 yılında inşaatına başlanarak; 2002-2003 eğitim öğretim yılında okul inşaatı tamamlanıp, yeni binamızda eğitime başlanmıştır.

Yeni binamız sekiz katlı olup aynı bina içinde anasınıfı, ilköğretim okulu ve anadolu lisesi akşamları eğitim veren Özel Ankara Akşam Lisesi bulunmaktadır. Okulumuzun toplam kontenjanı 430’dur. Bu kontenjanın 190’ı Anadolu Lisemize, 140’ı ortaokula, 100’ü ilkokula aittir

Özel Meltem Okulları 4000m2 kapalı alan, 33 derslik, 20 sosyal faaliyet birimi ile çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktadır.

Okulumuzun; teknolojik donanımlı sınıfları, 100m2’lik zengin kütüphanesi, bilişim teknoloji sınıfı, modern laboratuvarları, görsel sanatlar atölyesi, iki adet spor salonu, geniş yemekhanesi ve teras katında öğretmen ve öğrencilerin dinlenmeleri için bir alanı mevcuttur. İşte Özel Meltem Okulları; eğitim kadrosu, konferans salonu ve donanımlı derslikleriyle Ankara’nın önde gelen saygın eğitim kurumlarından biridir.