Yükleniyor...

Satranç Kulübü

Meltem Koleji » Faaliyetler » Satranç Kulübü

Satrancın Yararları

Satrancın yararlarını gösteren bütün bu maddeler, Milli Eğitimin de temel amaçlarındandır, Türk Milli  Eğitimi’nin  öğrenciler tarafından kazanılmasını istediği temel davranışlardır. Bu kadar pozitif etkisi olan bir araç kesinlikle bir ‘EĞİTİM ARACI’dır. Yeryüzünde başka hiçbir araç, bu kadar olumlu davranışların hepsini birden bireylere kazandıramaz!
Öyleyse, çocuklarımızın olabildiğince küçük yaştan başlayarak ‘Kişilik gelişiminde satrancın pozitif etkilerinden yararlanma’ amaçlanmalı, çocuklarımızın olumlu davranışlar sergilemelerini sağlamaya çalışmalı  bu amaç  bir  ‘görev’ olarak benimsenmelidir.

Özel Meltem Okulları’nda Satranç

Birinci sınıfta başlayan satranç dersi 2., 3. ve 4. sınıf’larda uygulamalı branş kategorisinde eğitimde yer almaktadır. Ayrıca özel ilgisi ve yeteneği olan öğrencilerimize ders dışında haftada 1 saat satranç kulübümüzde de eğitim verilmektedir. Bunun dışında okul olarak katıldığımız yarışmalar öğrencinin kendini sınamasına imkan vermekle birlikte, sosyal becerilerini de geliştirerek özgüven kazanmasına yardımcı olmaktadır. Özel Meltem Okulları satranç sporunu, eğitim sürecinde, müfredatının önemli bir parçası olarak görmüş ve saygın bir yer ayırmıştır.

Satranç Bölümü Rutin Uygulamaları

[wpbgallery id=12864]