Yükleniyor...

Müzik Kulübü

Meltem Koleji » Faaliyetler » Müzik Kulübü

Meltem Koleji Müzik Kulübü

Meltem Koleji Müzik Kulübü öğrencilerimizi ilgi ve yeteneklerine göre değerlendirip, yönlendirerek müziği sevdirmeyi ve bir enstrüman çalma yeteneğini geliştirmeyi, çok sesli söyleme ve çalma alışkanlığını kazandırmayı, koro çalışmaları ile toplu iş yapma alışkanlıklarını geliştirerek sosyalleşmelerini sağlamayı, yeteneklerini fark ederek kendilerine güven kazandırmayı amaçlamaktadır.

Kulübümüz, öğrencilerimizin müzik adına kendilerini geliştirebilmelerini, yetenekleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdükleri bir ortam sunmaktadır.Öğrenciler çalışmalarını tamamladıkça okul içerisinde yapılan tüm etkinliklerde etkinliklerini sergilemektedir.

Sosyal etkinlik faaliyetlerinin temel taşlarından olan müzik kulübü okul içerisinde yapılmakta olan bütün etkinliklerde aktif rol almaktadır. Müzik kulübü aynı zamanda diğer kulüplerle de ortak çalışma içerisinde bulunmaktadır.

Müzik Kulübünün Amacı

Çaldığı ve söylediği eser hakkında fikir sahibi olan ve yorumlayan öğrenciler yetiştirmektir. Özgüveni yerinde, kendine güvenen çağdaş müzik eğitimine ayak uydurabilen öğrenciler yetiştirilerek ulusal kimliğimizi ön plana çıkaracak şarkılar öğrenme çalışmalarımız sürdürülmektedir.

Her Sınıf Birer Müzik Kulübü

Meltem Koleji, her sınıf aynı zamanda birer müzik kulübü düşüncesi ile bir yenilik başlatmıştır. Bu yenilikle beraber sınıf çalışmasından, sınıf takımından, sınıf ruhundan birbirlerini tamamlayan ve bir bütün halde hareket edecek; yaşamları boyunca her alanda özgüveni yerinde kararlı, başarı odaklı, azimli ve cesaretli, saygın, güleryüzlü, vatanına ve milletine bağlı, erdemli, çalışkan, değerlere bağlı ülkemizin geleceklerini sağlam temeller üzerinde inşa ederek kuşaklardan kuşaklara aktarmaktır.

Kulübümüzün Kazanımları


Andımız Marşını Yorumladık


Kulübümüzden Görseller

[wpbgallery id=14922]