Yükleniyor...

HAFIZAMDA KURAN PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ

Meltem Koleji » Haberler » HAFIZAMDA KURAN PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ

Peygamber efendimiz hadis-i şeriflerinde buyuruyor ki “Kalbinde Kur’an’dan hiçbir şey olmayan kişi harap bir ev gibidir.”
Okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi zümresi olarak yine çok faydalı olacağını düşündüğümüz bir projeye imza attık. Bildiğiniz gibi ilkokul ve ortaokulda öğrendiğimiz sureler, dualar kolay kolay unutulmaz. Bu vesile ile mübarek üç aylar için bir ezber projesi “HAFIZAMDA KUR’AN “hazırladık. İlkokul için Amenerrasulü veya Ayetü’l Kürsî ile Kadir suresinin projemiz kapsamında ezberlenmesini, ortaokul ve lise için ise üçünün de ezberlenmesini tasarladık. Bu projede öğrencilerimiz ezberlerini Ramazan ayı içerisinde tamamladılar. Tabii ki de Kur’an- Kerim okumanın ve öğrenmenin değeri kesinlikle paha biçilemez. Öğrencilerimizin projemize olan ilgileri ve gözlerindeki ışıltı bizleri o kadar mutlu etti ki projemizi bir hediye töreni ile taçlandırdık.
SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ KUR’AN sevginiz ve muhabbetiniz hiç bitmesin. Kur’an- ı Kerim dünya hayatımızı aydınlatsın. Ahiret te bizlere şefaatçi olsun.

Yayınlanma tarihi: 24 Haziran 2021 Perşembe, 10:01