Yükleniyor...

Muhteşem Bir Kutlu Doğum Programı Oldu

Meltem Koleji » Eski Haberler » Muhteşem Bir Kutlu Doğum Programı Oldu

PEYGAMBERİMİZ VE EHL-İ BEYT’İNİ ANMA PROGRAMINDA COŞKU VE DUYGU BİRARADAYDI

Başarıdan başarıya koşan okulumuz bu defa “Peygamberimiz (s.a.v.) ve Ehl-i Beyt’ini Anma Programı” ile kendini gösterdi. Baştan sona hem coşkulu hem de duygu yüklü geçen programda yaklaşık 100 öğrenci görev aldı.
Programa okulumuz kurucu temsilcisi Dr. Abdullah Terzi başta olmak üzere çok sayıda davetli ve okul velilerimiz katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa Meltem Koleji Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Lütfi Doğan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam edildi.
Açılış konuşmasının ardından okulumuz 3. Sınıf öğrencilerinden oluşan ilahi korusu izleyenleri mest etti. 9. Sınıf öğrencisi Haydar Mısır’ın okuduğu ve sözleri Meltem Kolejlerinin kurucusu Prof. Dr. Haydar Baş Bey’e ait olan “Ya Rasullallah” isimli şiir salonda coşkuyu arttırdı.
Sunucuların “Andolsun ki sizin için Rasulullah’ta güzel örnekler vardır” (Ahzab suresi, 21) ayet-i kerimesini okuduktan sonra sahneye gelen 4. sınıf öğrencilerinin seslendirdiği Hadis-i Şerifler O güzel örneği doya doya yaşattı.
Hattat Recep Şahin’in “Alim” şiirini çok güzel bir seslendirmeyle sunan 5. Sınıf öğrencisi Özel Özbek salonda duygu seli oluşturdu. Ardından Peygamber sevgisi anlatan tiyatro gösterisini 5 ve 7. Sınıf öğrencileri sundu. Peygamberimizin, Veysel Karani’ye vefatından sonra verilmek üzere hırkasını göndermesi hadisesinin de sahnelendiği programda Peygamberimizin hayatından sundukları “Toprağın kabul etmediği Sahabe ve Necran Hristiyanları ile Peygamberimizin mübahalesi” ni anlatan oratoryo salonda bulunanlara çok önemli mesajlar verdi.
Beşinci ve dokuzuncu sınıflarda bütün öğrenciler, Kur’an-ı Kerim okuma hususunda gösterdikleri başarı ve gayretlerinden dolayı “Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Beratı” ile ödüllendirildiler.
Nisan ayı içerisinde düzenlenen “Sevgili Peygamberimi Tanıyorum” yarışmasında dereceye giren öğrenciler Fatıma Kübra Güler, Hasan Dilmeç ve Ayşegül Feyza Kıyıcı’ya ödüllerinin verilmesinin ardından Meltem Lisesi Tasavvuf Musikisi Korosu, Din Kültürü Öğretmeni Lütfi Doğan eşliğinde sahnedeki yerini aldı. Mini bir konser veren koro salondaki coşku ve heyecanı zirveye taşıdı.
Programın kapanışında ise Kurucu Temsilcisi Dr. Abdullah Terzi, Peygambersiz bir din olmayacağının altını çizerek şunları söyledi; “Allah ve Peygamber bir bütündür, asla birbirinden ayrılmaz, ayrılamaz. Peygamber ve Ehl-i Beyt’te bir bütündür. Asla ve asla ayrı düşünülemez. Biz Meltem okulları olarak her zaman bu gerçeği vurguladık ve bu bilinci öğrencilerimize vermeye çalışıyoruz. Özel Meltem Okulları banisi Prof. Dr. Haydar Baş Bey’den aldığımız anlayışla beraber okulumuzda hem milli bayramlarımızı, hem dini bayramlarımızı hem de bütün milli ve manevi öneme sahip günlerimizi en güzel şekilde anmaya, bu hissiyatı öğrencilerimize yaşatmaya çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkıyor, Mustafa Kemal Atatürk’ü çocuklarımıza tanıtıyor ve öğretiyoruz. Biz Meltem Okullarında ülkemizin geleceğine sahip çıkacak olan gençlerimizi yetiştiriyoruz. Bugün burada hep birlikte çocuklarımızı izledik, kah coştuk, kah duygulandık. Onların görevlerini yerine getirirken bunu ne kadar hissettiklerine, yaşadıklarına hep beraber şahit olduk. Programa emeği geçen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.”

[wpbgallery id=12038]

Yayınlanma tarihi: 6 Mayıs 2017 Cumartesi, 18:10