Yükleniyor...

Okuyan Eller Üşümesin

Meltem Koleji » Okuyan Eller Üşümesin

Projenin Adı: “OKUYAN ELLER ÜŞÜMESİN.”
Projenin Amacı: Okuyan Eller Üşümesin Projesi Özel Meltem Ortaokulu Kütüphanecilik ve Tiyatro kulübü tarafından faaliyete geçirilmiş bir projedir. Projenin en önemli ve temel amacı belirlenmiş bir köy okuluna kitap bağışı ve yardıma muhtaç öğrencilere ihtiyaçları doğrultusunda bağış yapılmasını kapsar.
Projenin Aşamaları ve Uygulanışı
“OKUYAN ELLER ÜŞÜMESİN” PROJESİ 3 aşamadan oluşmaktadır.
1. Aşama: Kulüp öğrencileriyle birlikte 1 Aralık 2017 tarihinde kitap bağışı için okul genelinde bir kermes düzenlendi. Kermes sonunda toplanan kitaplar yine kulüp öğrencileri ve rehber öğretmenleri tarafından kolilere koyuldu.
2. Aşama: Bağış yapılacak köy okulu belirlendi ve belirlenen bu okul Kütüphanecilik ve Tiyatro kulübünün kardeş okulu oldu. Okuldaki zor durumda olan öğrencilerin listesi okul müdürü tarafından belirlenerek kulüp rehber öğretmenlerine iletildi.Yardım için okul genelinde iş birliği içinde bağış kampanyası düzenlendi. Kardeş okulumuz için öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda toplanan bağışlarla alışveriş yapıldı. Öğrenciler kardeş okul öğrenciler için onlara mektup yazdılar.
3. Aşama: Kitaplar ve bağışlar kardeş okulumuz olan Batman Hasankeyf Karaköy Ortaokulu’na teslim edilmek üzere 06.06.2018 tarihinde yola çıktı. Kardeş öğrencilerimiz kitap okurken yürekleri üşümesin hedefimizle projemizi tamamladık.

Proje Sorumlusu Öğretmenler: İlknur Konukaldı ŞAHİN, Tevfik BÜRCÜ