Yükleniyor...

3 Nesil Bir Arada

Meltem Koleji » Projeler » 3 Nesil Bir Arada

PROJENİN ADI :  “ÜÇ NESİL  BİR ARADA”

PROJENİN AMACI:

Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek ve onlara hak ettikleri değeri vermek bizim inancımızın bir gereği ve  milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Nitekim peygamber Efendimiz (s.a.v) bir Hadis-i şerifte şöyle buyuruyor :”Büyüklerine merhamet etmeyen küçüklerine şefkat göstermeyen bizden değildir.” Bu inancı  yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de elbette biz eğitimcilere düşmektedir.

Huzur evlerinde kalan büyüklerimizin moralini yükseltmek, kuşaklar arası diyaloğu sağlamak, öğrencilerimize, saygı, yardımseverlik duygularını geliştirerek değerlerimize sahip, vefalı bir birey olmanın onurunu yaşamak ve yaşatmak Meltem’li öğretmen ve öğrencilerin bir vazifesidir.

PROJE TARİHLERİ: OCAK 2019

PROJENİN UYGULANIŞI:

            Proje  okulumuz “Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Değerler Kulübü” danışman öğretmen ve öğrencileri tarafından uygulanacaktır. Aşağıda belirtilen .aşamalardan oluşmaktdır.

1.Aşama : (3 OCAK 2019) Proje kapsamında kulüp saatinde kulüp öğrencilerimize kulüp danışman öğretmenlerimizden Mahi EKİCİ  tarafından “MERHAMET VE HOŞGÖRÜ ” değeriyle ilgili görsel ve işitsel olarak sunum yapılması ve öğrencilerimizle birlikte pano hazırlanması

2.Aşama: : (6 OCAK 2019) Keçiören Belediyesi Huzurevi psikoloğu ile  irtibata geçerek proje  ile ilgili bilgilendirme  yapılması  ve ziyaretimiz için randevu tarihinin alınması.

3.Aşama: (8  OCAK 2019) Projenin  afiş tasarımının yapılması ve   proje ile ilgili okulumuzun tüm kademelerinin bilgilendirilmesi.

4.Aşama:  (11 OCAK 2019) Okul idaremizin ve öğrencilerimizin hazırladıkları hediyelerle beraber, Keçiören Güçsüzler Yurdunun ziyaretinin gerçekleştirilmesi. Ziyaret sırasında Müzik öğretmenimiz Barboros İzzettin GENİŞ’in mini bir konser sunumu yapması

PROJEDEN SORUMLU ÖĞRETMENLER

ORTAOKUL SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENİ  Ayla KARADELİ

ORTAOKUL DİN KÜLT.VE AHL.BİL.ÖĞRETMENİ Mahi EKİCİ