Yükleniyor...

Değerlerimizle Değerliyiz

Meltem Koleji » Projeler » Değerlerimizle Değerliyiz

PROJENİN ADI :  ‘’DEĞERLERİMİZLE DEĞERLİYİZ”

PROJENİN AMACI:

Milletimizi bugünlere taşıyan, bizi bir Millet yapan çok önemli hususlar vardır. Bunlar yaşamımızın her anında bizimle beraberdir. Bunlardan biri Milli Değerlerimiz diğeri de Manevi hayatımız ve buna yön veren unsurlardır. Proje kapsamında hedefimiz; öğrencilerimizin bu konulardaki farkındalığını arttırmaktır.

Yaşadığımız şehirde bulunan ve Milletimizin hafızası vasfına sahip olan, geçmişe damgasını vurmuş, Milli ve Manevi kimliğimizin oluşumuna çok büyük katkı sağlamış olan Cumhuriyetin temelinin atıldığı İlk Meclisi, Anıtkabir’de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Mehmet Akif’in İstiklal Marşımızı yazdığı Tacettin Dergahını, Maneviyat büyüklerinin kabirlerini (Hacı Bayram –ı Veli, Mevlana) Camileri, ve benzeri yerleri ziyaret ederek öğrencilerimizi değerlerimizle buluşturacağız.

Oluşturacağımız bu farkındalık ile öğrencilerimizin geçmiş ile bağını kurarken, geçmişi ile gurur duyan, bugünü daha iyi anlayan, geleceği imar edecek Türk gencinin yetişmesine katkı sağlayacağız.

PROJE TARİHLERİ:

İLKOKUL 3-4.SINIFLAR   (EKİM AYI)

ORTAOKUL 5-6.SINIFLAR  (KASIM AYI)

ORTAOKUL 7-8.SINIFLAR  (NİSAN)

LİSE 9-10.SINIFLAR (EKİM)

PROJENİN UYGULANIŞI:

Projemizin hedef kitlesi okulumuzun ilkokul 3.ve 4.sınıf,  ortaokul 5, 6, 7 ve 8.sınıf, lise 9 ve 10.sınıf öğrencileridir.

1.Aşama : İlkokul 3 ve 4.sınıf öğrencilerimizle Hacı Bayram-ı Veli Camii ve türbesi ,Mehmet Akif Ersoy ‘un evi ve hamam önünde tarihi mekanlar ziyaret edilecek.

2.Aşama: : Lise  9 ve 10. Sınıf öğrencilerimizle Ekim  ayında Anıtkabir , ilk meclis  Hacı Bayram-ı Veli Camii ve türbesi ,Mehmet Akif Ersoy ‘un evi ve hamam önünde tarihi mekanlar ziyaret edilecek.

3.Aşama: Ortaokul 5 ve 6. Sınıf öğrencilerimizle Kasım ayında Anıtkabir , ilk meclis  Hacı Bayram-ı Veli Camii ve türbesi ,Mehmet Akif Ersoy ‘un evi ve hamam önünde tarihi mekanlar ziyaret edilecek.

4.Aşama: Ortaokul 7 ve 8. Sınıf öğrencilerimizle Nisan ayında Anıtkabir , ilk meclis  Hacı Bayram-ı Veli Camii ve türbesi ,Mehmet Akif Ersoy ‘un evi ve hamam önünde tarihi mekanlar ziyaret edilecek

Ziyaretlerimiz sırasında sosyal bilgiler öğretmenimizle işbirliği içerisinde öğrencilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılacak, fotoğraflar çekilecektir. Proje kapsamında yapılan etkinliklerimiz Okulumuz internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşılacaktır

PROJEDEN SORUMLU ÖĞRETMENLER:

LİSE DİN KÜLT.VE AHL. BİL. ÖĞRT :Lütfi DOĞAN

ORTAOKUL DİN KÜLT.VE AHL.BİL.ÖĞRT: Mahi EKİCİ

İLOKOKUL DİN KÜLT.VE AHL.BİL.ÖĞRT: Türkan CENGİZ