Yükleniyor...

Vatan Size Siz Bize Emanetsiniz

Meltem Koleji » Projelerimiz » Vatan Size Siz Bize Emanetsiniz

PROJENİN AMACI:  Amacımız, çocuklarımız, velilerimiz; öğretmenlerimiz ve idarecilerimizin desteği ile TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ DAYANIŞMA VAKFI’na küçük bir katkı sağlamak. Bu maddi yardım buz dağının görünen kısmı olacak. Asıl amacımız Afrin Harekatı’nın da gündemde olduğu bu dönemde, coşan milli duygularımızı bir icraata dönüştürmek.

Çocuklarımıza yıllardır vermeye çalıştığımız vatan sevgisi, bayrak sevgisi, güvenlik güçlerimize sevgi ve saygımızın pekişmesini de amaçlamaktayız. Ayrıca şu an Afrin’de görev başındaki yiğitlerimize mektup yazarak onlara moral olacak ve yanlarında olduğumuzu belirterek vatan sevgisi, birlik beraberliğimizi pekiştireceğiz.

PROJENİN UYGULANMASI: Projemiz 4 aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak yardım kutularımız hazırlanacak ve yardımlar direk kutuda toplanacaktır. İkinci aşamasında çocuklarımız ve değerli velilerimizin desteği ile 2 adet kermes düzenlenecektir. 1. Ve 2. Sınıflar birinci kermesi, ve 3. Ve 4. Sınıflar. İkinci kermesi gerçekleştirecektir. Gelirin tamamı yine kutularımıza konulacaktır. Son aşamamızda ise kahraman askerlerimize, Afrin’e mektuplarımızı yollayacağız.

PROJE AŞAMALARI VE SÜRELERİ:

  1. AŞAMA: 20 Şubat- 19 Mart yardım kutumuzun okulumuz koridorlarında yer alması.
  2. AŞAMA: 8 Mart 1. kermes, 15 Mart 2. Kermes
  3. AŞAMA: Projenin sonunun 18 Mart’a denk getirmemiz ve Çanakkale Zaferi Anma Günü sebebi ile Çanakkale filmimizin izlenmesi.

PROJE SONUCU: “Vatan Size Siz Bize Emanetsiniz” projesi düzenlemiş olduğumuz TSK Dayanışma Vakfı ziyaretimiz ile sonlanmıştır. Ziyaretimizde bizleri çok güzel karşılayan Sayın Emekli Albay Ali Günseren, Sayın Emekli Albay Ersin Sarısözen Beyler’e de teşekkür ediyor, küçük bir rahatsızlığı nedeniyle aramızda olamayıp selamlarını ileten Sayın Emekli Tümgeneral Sadık Çelikörs’e de geçmiş olsun dileklerimizi ve teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Afrin de devam eden harekat milli duygularımızı kabarttı ve bizler de çocuklarımız ile bir şeyler yapmak istedik. İlkokul sınıf öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve velilerimizin desteği ile kermesler yaptık, yardim kutumuzu hazırladık. Proje süresince desteklerini esirgemeyen ortaokul lise öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve idaremiz bizlerle birlikte yürüdüler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz . Yiğitlerimize kahramanlarımıza mektuplarımızı da yazdık, bu hafta onlar da yola çıkacak ve projemiz sona ermiş olacak. Çocuklarımız yine bizlere kendilerinin küçük, yüreklerinin, merhametlerinin, sevgilerinin, vatan aşklarının kocaman olduğunu gösterdiler. Geleceğin askerleri, polisleri, öğretmenleri, avukatları ve siyasetçileri.. Vatan sizlere de emanet..

Proje Kapsamında Yürüttüğümüz Faaliyetlerin Resimleri

[wpbgallery id=14355]
PROJE SORUMLULARI
İlkokul öğretmenleri;