Yükleniyor...
Randevu Formu
Veli Adı Soyadı
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Öğrenci Adı Soyadı
Sınıf
Sizi Ne Zaman Arayalım?

Meltem Koleji’nin Ayrıcalıklı Dünyasına Hoş Geldiniz

Her öğrenciyi başarılı kılmayı kendisine misyon edinen Meltem Okulları, bu doğrultuda her geçen gün bünyesine yenilikler katarak büyümeye devam ediyor. 2016 yılında LYS’de Türkiye 56.sı, 2017 yılında LYS’de Türkiye 51.si, sporda, yabancı dilde ve görsel sanatlarda Dünya ve Türkiye dereceleri çıkaran Meltem Koleji hakkında geniş bilgi için buyurun lütfen…

TARİHÇEMİZ

Okulumuz 1995 yılında, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda çağdaş eğitimin ülkemizin geleceğindeki önemine inanan; inançlı kadroların birlikteliğiyle, Plevne Caddesi 40/B Mamak’ta; anasınıfı, ilköğretim ve anadolu lisesi olarak faaliyete başlamıştır.
1996 yılında Etlik semtinde okul arazisi satın alınmış ve 1997 yılında inşaatına başlanarak; 2002-2003 eğitim öğretim yılında okul inşaatı tamamlanıp, yeni binamızda eğitime başlanmıştır.
Yeni binamız sekiz katlı olup aynı bina içinde anasınıfı, ilköğretim okulu ve anadolu lisesi ile 2006-2007 eğitim öğretim yılında akşamları eğitim veren Özel Ankara Akşam Lisesi bulunmaktadır. Okulumuzun toplam kontenjanı 736’dır. Bu kontenjanın 496’sı Anadolu Lisemize, 240 İlköğretim okulumuza ait olup Akşam Lisemiz de 736 kişilik kontenjana sahiptir.
Özel Meltem Okulları 4000m2 kapalı alan, 20 sosyal faaliyet birimi ile çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktadır.
Okulumuzun; 100m2’lik zengin kütüphanesi, bilişim teknoloji sınıfı, modern laboratuvarları, görsel sanatlar atölyesi, iki adet spor salonu, geniş yemekhanesi ve teras katında öğretmen ve öğrencilerin dinlenmeleri için bir alanı mevcuttur.
İşte Özel Meltem Okulları; eğitim kadrosu, konferans salonu ve donanımlı derslikleriyle Ankara’nın önde gelen saygın eğitim kurumlarından biridir.

VİZYONUMUZ

Türk Milli Eğitimi’nin temel ilkelerine bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında, ülkenin geleceğini şekillendiren, milletinin değerlerini bilen, koruyan, geliştiren, ailesine ve insanlığa karşı sorumluluk bilincine sahip gençler yetiştirmek, Türk Milli Eğitim sistemi içerisinde, örnek bir eğitim modeli oluşturmaktır.

Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. Albert Einstein

EĞİTİMLER

Anasaınıf, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Akşam Lisesi ile Keçiören Etlik‘te özel okul eğitimi vermekteyiz.

İnsan kuvvetsiz, mukavemetsiz ve istinatsız doğar; onu kuvvetli, mukavemetli bir insan yapacak olan eğitimdir. Jean J. Rousseau

Bir mermer parçası için heykeltraş ne ise, ruh için de eğitim odur. Thomas Edison

Aslında bir insana yeni bir şey öğretemezsiniz, siz ona yalnız kendi içinde bir şeyler keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz. Galileo Galilei


Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe mekanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır. Mustafa Kemal Atatürk


Öğrencilerimizin yaş ve gelişim düzeylerine göre diyetisyenler tarafından hazırlanan ve okul idaresi tarafından da onaylandıktan sonra internet sayfamızda velilerimizle paylaşılan menülerimizde bulunan yemekler, okulumuzun teknik donanımlı mutfağında hijyen eğitimi almış mutfak personelimiz ve aşçılarımız tarafından temizlik kurallarına dikkat edilerek hazırlanmaktadır. Bu lezzetli yemekler tıpkı anne elinden çıkmış gibi sıcacık bir biçimde, güler yüzlü personelimizin servisiyle günlük 600 kişiye hizmet veren yemekhanemizde öğrencilerimize sunulmaktadır.
Mutfak ve yemekhane personeli düzenli aralıklarla iş yeri hekimi tarafından sağlık muayenelerinden geçirilmekte ve yine mutfak personelimizin tetkikleri sağlık bakanlığı onaylı labaratuvarlarda yapılmaktadır. Yemek kalitesinin devamlılığı için mutfakta kullanılmak üzere satın alınan tüm ürünlerin tazelik ve kalite kontrolü günlük olarak yapılmaktadır.
Geleneksel Anadolu lezzetlerimizin yanı sıra dünya mutfaklarından seçilen yemeklerle öğrencilerimizin değişik tatlar denemesi sağlanarak beslenme saatleri bir kültür faaliyetine dönüştürülmektedir.
Öğretmenlerimiz öğrencilerimizin sofra adabına uygun davranma biçimleri geliştirmeleri hususunda oldukça hassas davranmaktadırlar. Özellikle yiyecekleri israf etmeme konusunda okulumuz bünyesinde oluşturulan beslenme komisyonu tarafından paylaşılan çeşitli doküman ve görsellerle öğrencilerde farkındalık oluşturulmaya çalışılmaktadır. Yemekhanemizde artan yemekler ise okulumuzun çevresinde bulunan hayvan barınaklarındaki sevimli dostlarımızla paylaşılmaktadır.

kategori logo
Meltem Koleji Eğitim Ağacı
Veli Görüş Formunu Doldurmak İstiyorum.